Outsourcing IT i wszystko, co powinno się wiedzieć na jego temat

5 min read

Outsourcing IT i wszystko, co powinno się wiedzieć na jego temat – outsourcing IT  ostatnio wręcz przechwytuje. Wynika to przede wszystkim z coraz szybciej postępującej cyfryzacji świata i tego, że coraz więcej firm swoją działalność prowadzi nie tylko fizycznie, ale i Internetowo. Sam w sobie polega on na obsłudze warstwy technologicznej firmy przez podmiot zewnętrzny, wysoce w tym wyspecjalizowany. W tym krótkim poradniku przedstawimy wszystkie fakty na jego temat, niezbędne do przyswojenia jeszcze przed sięgnięciem po niego.

5 faktów na temat outsourcingu IT

Outsourcing IT i wszystko, co powinno się wiedzieć na jego temat
Outsourcing IT i wszystko, co powinno się wiedzieć na jego temat

1. Outsourcing wcale nie musi obejmować całego systemu informatycznego

Outsourcing IT w Szczecinie i innych miastach w Polsce jest usługą elastyczną, dostosowującą się do potrzeb konkretnego klienta. Firmie oferującej go nie trzeba powierzać całego systemu informatycznego, który rządzi naszą firmą – można dogadać się w związku z obsługą tylko wybranej jego części (jak chociażby helpdesku czy tworzenia kopii zapasowych).

2. Z outsourcingu możemy skorzystać jeszcze zanim wejdziemy w posiadanie infrastruktury IT

Outsourcing IT powstał również z myślą o firmach, które budują własną infrastrukturę informatyczną, a wcześniej jej nie posiadały. Wiele firm zajmujących się nim ułatwia budowanie jej od podstaw, a nawet oferuje taką usługę w obrębie swojej oferty.

3. Firmy outsourcingowe są zobowiązane do dbania o przetwarzane przez nas dane

Jeżeli firma zajmująca się outsourcingiem IT dla nas musi operować danymi naszymi lub naszych klientów, jest zobowiązania do zapewnienia im należytego bezpieczeństwa i odpowiedzialna za narażanie ich na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

4. Outsourcing IT dostępny jest w całej Polsce

Choć outsourcing IT Szczecin, Łódź, Warszawa, Kraków i wiele innych wielkich miast w Polsce kocha najbardziej, z jego dobrodziejstw mogą korzystać również firmy z niewielkich miejscowości. Mimo, że firmę outsourcingową wygodnie jest mieć niedaleko siebie, nie jest to warunek konieczny do korzystania z jej usług.

5. Outsourcing istnieje już od bardzo dawna

Choć sama nazwa „outsourcing” wydaje się stosunkowo świeża, z usług tego typu – choć niekoniecznie w branży IT, która dopiero od jakiegoś czasu przeżywa rozkwit – korzystało się już bardzo dawno temu. Naturalnym jest, że firmy wysoce wyspecjalizowane w danej branży, z której korzyści czerpią inni przedsiębiorcy na co dzień, lepiej sprawdzą się w obsłudze części przedsiębiorstwa z nią związanej, aniżeli ci przedsiębiorcy. Sięganie po nie wcale nie jest czymś nowym.

Jak można skorzystać na outsourcingu IT?

Outsourcing IT Szczecin lubi nie tylko ze względu na fakt, że pozwala on odciążyć sobie głowę i skupić się na właściwym biznesie, zamiast na jego mocno technicznej stronie. Choć jest to zdecydowanie jego największa zaleta, tych jest wiele więcej, a spośród nich można wyróżnić:

  • redukcję kosztów – dzięki usłudze outsourcingu IT jesteśmy w stanie pozbyć się konieczności zatrudniania wyspecjalizowanej kadry, tworzenia osobnego działu w naszej firmie, płacenia za szkolenia, ubezpieczenia i proces rekrutacji. Mniejsze koszta odczujemy również na sprzęcie, który dostarcza firma, z którą współpracujemy;
  • wygodę – nie musimy przejmować się tym, co dzieje się po stronie technicznej naszego biznesu. Zamiast tego możemy skupić się na właściwym jego prowadzeniu i na tym, na czym rzeczywiście się znamy. Wygodne jest też to, że omijają nas wszelkie problemy związane z informatykami – płacimy jedną fakturę, zamiast radzić sobie z wypłatami każdego z pracowników z ewentualnego działu IT;
  • bezawaryjność i bezpieczeństwo – systemy informatyczne słyną z tego, że lubią się zawiesić, wyłączyć czy zepsuć. Jeżeli skorzystamy z usług outsourcingowych dowolnej firmy, możemy mieć pewność, że informatyczna strona naszego biznesu będzie w rękach absolutnych profesjonalistów – ci nie tylko zminimalizują ryzyko pojawienia się awarii, ale też w przypadku ich wystąpienia poradzą sobie z nimi szybko i sprawnie. Zapewnią też pełnię bezpieczeństwa pracującym w obrębie systemu IT pracownikom, ale też danym znajdującym się na serwerze (między innymi przez kopie zapasowe);
  • elastyczność – outsourcing IT jest usługą niezwykle elastyczną i dostosowującą się do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. W miarę rosnących potrzeb i rozwoju, możemy dowolnie zwiększać jego udział w codziennej działalności naszej firmy;
  • dostęp do najnowocześniejszych technologii – inwestując w outsourcing IT w Szczecinie lub gdziekolwiek indziej, nie musimy zaopatrywać się w drogi sprzęt różnego zastosowania. Zadba o to firma outsourcingowa. Te nowocześniejsze pracują w chmurze, co pozwala unikać awarii dysków, serwerów i jakiegokolwiek innego sprzętu, a zatem utrzymać ciągłość świadczonych usług.

Podsumowanie

Outsourcing IT Szczecin, ale i wiele innych miast nie bez powodu stale promuje. Wszystko ze względu na jego użyteczność, zwłaszcza w dzisiejszych, silnie zinformatyzowanych czasach. Jeżeli więc i my prowadzimy swoją firmę, a duża jej część zarządzana jest przez systemy informatyczne, powinniśmy zainteresować się sięgnięciem właśnie po niego.

You May Also Like

More From Author