Oryginalna koszulka Armani – jak rozpoznać

5 min read

Oryginalna koszulka Armani – jak rozpoznać – włoskie i francuskie marki takie jak: Chanel, Versace, Louis Vuitton czy Giorgio Armani cieszą się ogromną sławą i wielkim uznaniem na całym świecie. Wyroby luksusowych marek są bardzo pożądane przez duże grono odbiorców, jednak ich cena często sprawia, że wielu z nas po prostu na nie nie stać. Jest to doskonała okazja dla nieuczciwych producentów i ich pośredników – mogą zająć się handlem podróbkami i rozwijać szarą strefę. Skąd na rynku biorą się podróbki i jak odróżnić je od oryginału? Dowiesz się tego czytając poniższy artykuł.

Luksusowe produkty – dlaczego są tak bardzo pożądane?

Ubrania zaprojektowane przez topowych projektantów są zazwyczaj bardzo wyjątkowe, a ich jakość jest wyższa niż produktów wykonywanych na masową skalę. Prestiżowe marki odzwierciedlają status i są poniekąd symbolem osiągniętego sukcesu finansowego. Panuje przekonanie, że ubrania stworzone przez renomowanych projektantów są przeznaczone dla ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli i potrafią się tym cieszyć. W markowych ubraniach pojawiają się zazwyczaj celebryci, aktorzy, modele i modelki, piosenkarze oraz influencerzy oraz ludzie biznesu. Nic więc dziwnego, że większość ludzi chciałoby podążać za trendami wyznaczanymi przez sławne osoby i ubierać się podobnie jak oni. Jednak dużą przeszkodę stanowi cena, gdyż pensja większości nie wystarcza na to, aby mogli pozwolić sobie na zakupy w sklepach z ekskluzywną odzieżą. To właśnie z myślą o takich osobach rozwija się rynek nielegalnych, podrabianych ubrań markowych. Co zrobić, aby przypadkowo nie stać się posiadaczem takiej podróbki?

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie markowych ubrań?

Oryginalna koszulka Armani - jak rozpoznać
Oryginalna koszulka Armani – jak rozpoznać

Robiąc zakupy na portalach Internetowych bądźmy bardzo ostrożni. Uważać trzeba szczególnie, gdy mamy zamiar kupić takie ubranie na licytacji – od osoby prywatnej. Ceny podrabianych ubrań są dużo niższe niż ceny oryginałów. Najczęstszą metodą, aby sprzedać podrabiane ubranie jest  wpisanie w opisie, że był to nieudany prezent. Niestety, sprzedaż nawet nieudanego upominku po dużo niższej cenie byłaby po prostu nieopłacalna, dlatego trzeba mieć się na baczności i nie ufać takim ofertom, jeżeli nie chcemy zostać oszukani. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup takiego produktu, gdy już do nas dotrze to warto się mu bliżej przyjrzeć. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • brak oryginalnych metek, wszywek i zawieszek,
  • brak oryginalnego opakowania,
  • oraz jakość wykonania np. wystające nitki, nierówny szew, słabej jakości materiał.

Jeżeli produkt posiada wszystkie wyżej wymienione braki z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie jest on oryginalny. Należy mieć na uwadze także to, że nie wszystkie wadliwe wyroby muszą być podróbkami. Czasem w obiegu mogą znaleźć się produkty z drobnymi defektami – wówczas faktycznie są one sporo przecenione.

Jeżeli masz taką możliwość – sprawdź produkt dokładnie

Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które pomogą zweryfikować oryginalność koszulki Armani Jeans.

  1. Zacznijmy od sprawdzenie metki – powinien znajdować się na niej równy wyraźny napis, a sama metka powinna być granatowa. Poniżej granatowej metki znajdują się zazwyczaj dwie białe, na których znajdziemy informacje o rozmiarze i kraju pochodzenia produktu. Jeżeli chodzi o rozmiar metki, to nie zawsze jest ona takich samych rozmiarów. Kiedyś odzież od Armani Jeans produkowana była jedynie we Włoszech, a obecnie możemy spotkać się z produktami z krajów Europy Wschodniej oraz krajów azjatyckich takich jak np. Chiny.
  2. Metka papierowa, która stanowi jednocześnie książeczkę zawierającą certyfikat. Na zewnątrz jest ona koloru ciemnogranatowego, faktura papieru odróżnia się, a na ciemnogranatowym tle widnieje srebrny napis „AJ | Armani Jeans”. Na zewnętrznej stronie powinna znajdować się naklejka z oznaczeniami produktu.
  3. Certyfikat – jest to często spotykany element potwierdzający autentyczność. na certyfikat składają się: wspomniana powyżej książeczka oraz beżowa okładka. Faktura okładki powinna być tłoczona w tak zwaną “jodełkę” i opatrzona napisem “Certificato di autenticita”. W tym wypadku bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na pisownię, gdyż podrabiane produkty często zawierają w nazwie błędy. Istotnym elementem jest także to, że napis powinien być wypukły.
  4. Metka z materiału – powinna być ona wszyta na zewnątrz. Jest ona zawsze w formie żółtego prostokąta z czarnym obramowaniem. Kolor obramowania może jednak różnić się w zależności od kolekcji, w starszych ubraniach można spotkać się z granatową ramką. Na metce powinno znajdować się logo Armaniego – jakim jest orzeł. Należy zwrócić uwagę na jego detale – jest ono zawsze wykonane starannie i bardzo równo. Bardzo często przy zakupie podrabianych produktów zdarza się, że logo jest przekrzywione lub przedstawia zupełnie coś innego niż oryginalne, np. gołębie lub trójkąty. Równie ważne jest także sprawdzenie czy na metce widnieje napis “ARMANI J. ®”
  5. Kody produktów na metkach – ostatnim krokiem jest sprawdzenie czy kod produktu na metce papierowej zgadza się z kodem na metce wszytej.

You May Also Like

More From Author