Co może ochroniarz w klubie?

5 min read

Co może ochroniarz w klubie? Kluby dyskotekowe przyciągają całą masę pragnących rozrywki osób. W weekendowe popołudnie tłumy ludzi ruszają w miasto by się zabawić. Są jednak ludzie, którzy muszą pilnować porządku na tych imprezach. Należy zacząć od tego, że dyskoteki nie wyglądają już tak jak w latach 90-tych, gdzie każda potańcówka kończyła się bójką, a ochroniarze nie bacząc na szkodę ludzką traktowali wszystkich “z liścia” i wyzywali na pojedynek.

Co może ochroniarz w klubie?
Co może ochroniarz w klubie?

Dziś są już inne czasy, kluby nocne chcą być miejscem bezpiecznym, więc szukają właściwego zabezpieczenia swoich imprez. Dla właścicieli dyskotek jest sprawą jasną, że nie dbając o porządek w swoim miejscu, po prostu nie przyciągną ludzi ze względu na złą renomę. Ochrona imprez masowych stała się sprawą priorytetową. Kobiety, często przychodząc bez towarzystwa mężczyzn chcą czuć się bezpiecznie, dlatego klub musi im te bezpieczeństwo zagwarantować. Dlatego na każdej dyskotece obecni są ochroniarze, jednak nie wszyscy wiedzą co może ochroniarz i jakie ma prawa.

Zabezpieczenie imprezy przez ochroniarzy

Kluby dyskotekowe decydując się na ochronę powinny kierować się rozsądkiem i zatrudniać wykwalifikowanych ochroniarzy, a nie podnajmować miejscowych osiłków, którzy będą bardziej odstraszać ludzi i przysparzać więcej kłopotów, niż mogłoby się to wydawać. Jak najbardziej można wynajmować ochronę z firm ochroniarskich, wtedy jest pewność, że znajdziemy właściwą osobę na właściwym miejscu, dodatkowo posiadającą niezbędne kwalifikacje do zabezpieczenia tego typu imprezy. Osoby nie posiadające licencji nie mają właściwie zbyt wielu przywilejów jeżeli chodzi o ochronę osób i w żadnym wypadku nie mogą użyć środków przymusu bezpośredniego w celu pozbycia się niewygodnego klienta. Jedyną możliwością w ich wypadku jest grzeczne wyproszenie gościa, a w razie stawiania przez niego oporu wezwanie służb porządkowych. Takie zajście z pewnością nie będzie miłym wydarzeniem podczas imprezy dla żadnego z uczestników, więc należy takich sytuacji unikać.

Ochroniarze wykwalifikowani

Ochroniarze mogący pochwalić się legitymacją kwalifikowanego pracownika ochrony mają znacznie większe możliwości. Środki przymusu bezpośredniego są ostatecznością, stosowaną jedynie w przypadku bezpośredniej napaści lub bezpośredniego zagrożenia życia, jednak jest wiele innych możliwości skutecznie stosowanych przez pracowników ochrony. Osobę awanturującą się można zatrzymać i niezwłocznie oddać w ręce stróżów prawa. Mają możliwość zakucia w kajdanki, pałkę służbową, chemiczne środki obezwładniające oraz przedmioty elektryczne służące do obezwładniania osób – paralizatory. Wiadomo, że stosowanie tego typu środków jest ostatecznością, jednak posiadanie wszystkiego jest niewątpliwą zaletą i z pewnością klient chcący zrobić awanturę dwa razy zastanowi się czy warto.

Kultura osobista

Ochroniarz w klubie powinien cechować się wysoką kulturą osobistą. Kluby chcą zatrudniać ochroniarzy nie tylko do pilnowaniu porządku, ale też po to by spokojnie można było odbyć z nimi miłą rozmowę, życzliwych i uśmiechniętych, jednak takich, którzy nie dadzą się zwieść pozorom i łatwo poradzą sobie z manipulacją. Podwórkowi ochroniarze po ukończeniu kilku klas podstawówki w dresie tak naprawdę bardziej odstraszają ludzi niż zapewniają porządek na miejscu i z całą pewnością swoją retoryką nie doprowadzą do złagodzenia konfliktu.

Prewencja

Dyskoteki to nie tylko miejsca zabaw, ale przede wszystkim obiekty z bardzo kosztownym sprzętem i wyposażeniem, którego trzeba chronić w każdy powszedni dzień. Tu również potrzebne są osoby do zabezpieczenia obiektu. Ochrona fizyczna obiektów to już niekwestionowana sprawa wyłącznie dla wykwalifikowanych pracowników ochrony należących do firmy ochroniarskiej. Często może wydawać się stratą pieniędzy, bo przecież nic nie może się stać. Jednakże może przyjść taki dzień, w którym zdarzy się napad rabunkowy na obiekt, lub zwykły akt wandalizmu ze strony znudzonej młodzieży i wtedy do akcji wkracza ochrona, posiadająca niezbędne środki do schwytania grabieżcy. W przypadku dużej ilości napastników, ochrona w parę chwil przywoła posiłki, które pomogą w opanowaniu sytuacji.

Ochrona osobista

Co prawda sporadyczną sytuacją jest ochrona osobista podczas dyskotek, jednak z całą pewnością niejednokrotnie można było ją zauważyć. Ochrona osobista VIP jest bardzo popularna wśród osobistości, celebrytów  jak różnego rodzaju polityków i artystów. Bardzo często towarzyszy podczas spotkań biznesowych w restauracjach, a w niektórych sytuacjach nawet i na dyskotekach. Ochroniarz osobisty z klubowym na pewno porozumieją się już podczas wejścia do klubu, by dogadać wszelkie kwestie bezpieczeństwa ochranianej osoby. Zazwyczaj osoby takie są bardzo rozpoznawalne, więc ochrona ich jest znacznie trudniejsza.

Ochrona w klubach dyskotekowych zajmuję się więc ochroną fizyczną przebywających w środku i na zewnątrz osób. ochroną mienia, ale także może zapobiegać narkotykom. Ochroniarz może sprawnie wyłapać osobę podejrzaną o handel narkotykami i oddać ją w ręce stróżów prawa.

You May Also Like

More From Author