Najwygodniejsze bramy garażowe

5 min read

Najwygodniejsze bramy garażowe – bramy garażowe to wytrzymałe, zaawansowane technologicznie konstrukcje, które ograniczają osobom nieupoważnionym dostęp do pomieszczenia i jednocześnie zapewniają w razie potrzeby swobodny dostęp do samochodu właścicielom. Nowoczesne technologie dają możliwość tworzenia pięknych i wygodnych wzorów o niemal dowolnej konfiguracji i wielkości.

Na przykład przy wystarczającej wysokości otwarcia stosuje się specjalny dekoracyjny fałszywy panel, który zamyka nieużywaną przestrzeń, kompensując w ten sposób wysokość otwarcia, a także nadając strukturze oryginalny i estetyczny wygląd. Jest dodatkiem do domu, odzwierciedleniem indywidualności właścicieli domów. Nowoczesne bramy garażowe biorą udział w tworzeniu ogólnego stylu domu. Można również opcjonalnie wyposażyć bramę w napęd elektryczny.

Bramy garażowe, sprzęt elektryczny

Najwygodniejsze bramy garażowe
Najwygodniejsze bramy garażowe

W celu jak najwygodniejszego użytkowania i zapewnienia niezawodnego dostępu bramy są wyposażone w napęd elektryczny, który umożliwia ich otwieranie i zamykanie, nawet bez wychodzenia z domu lub samochodu. Obecność napędu elektrycznego gwarantuje szybki i wygodny dostęp do garażu, co może znacznie zaoszczędzić czas.

Bramy garażowe rolowane

Należy zauważyć, że bramy garażowe rolowane są konstrukcją wykonaną z lameli, które po otwarciu są zwijane na wał umieszczony w górnej skrzyni. Jest to najlepszy wybór, gdy ze względu na charakterystykę techniczną obiektu nie można użyć bram innego rodzaju. Na przykład dotyczy to ograniczonej przestrzeni. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do huśtawki, ruch rolety odbywa się w pionie. Dlatego ich praca nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

Bramy garażowe skrzydłowe

Trzeba powiedzieć, że w przeciwieństwie do innych typów, bramy skrzydłowe mają prostą konstrukcję. Ich otwarcie jest możliwe dzięki dwóm skrzydłom przymocowanym do zawiasów. Ale wykorzystanie takiej bramy jest najczęściej obwarowane potrzebą dostępności wolnej przestrzeni przed otworem do pełnego otwarcia i zamknięcia skrzydeł. Mimo to bramy skrzydłowe nadal cieszą się dużą popularnością ze względu na stosunkowo niską cenę.

Segmentowe bramy garażowe

Segmentowe bramy garażowe są niezwykle wygodne i łatwe w montażu, bezpieczne podczas pracy, wyposażone w niezawodną ochronę przeciwwłamaniową oraz racjonalny system otwierania. Warto podkreślić, że w porównaniu z modelami wahadłowymi mają lepsze uszczelnienie otworu i lepszą izolację termiczną. W takim przypadku nie jest wymagana duża przestrzeń dla pełnego ruchu skrzydła, ponieważ sekcje poruszają się w płaszczyźnie pionowej. Konstrukcja bram segmentowych daje możliwość ich otwarcia, gdy pojazd znajduje się w bliskiej odległości. Montaż bram segmentowych w garażu jest wybierany ze względu na ich wygodę i funkcjonalność. Ponadto efektywność sterowania bramą zapewnia instalacja napędu elektrycznego.

Zobacz również:

Segmentowe bramy garażowe mają wiele zalet:

  • Oszczędność miejsca dzięki podnoszeniu pionowemu w górę, co jest szczególnie ważne w garażach o małej powierzchni
  • Dobra izolacja akustyczna, zapewniająca komfortową atmosferę w garażu i możliwość wykorzystania jej nie tylko do przechowywania samochodów, ale także, jako pomieszczenia gospodarczego
  • Bezpieczeństwo użytkowania
  • Atrakcyjny wygląd i różne opcje projektowania
  • Możliwość automatyzacji zdalnego sterowania bramą, która pozwala podnosić / opuszczać ją za pomocą pilota bez konieczności wychodzenia z samochodu
  • Wysokiej jakości zabezpieczenie przed włamaniem
  • Profesjonalny montaż zapewnia wysoką izolację termiczną i uszczelnienie pomieszczenia.
  • Współcześni producenci oferują różnego rodzaju projektowanie bram garażowych z szeroką gamą palet kolorów i tekstur.

Bramy segmentowe są głównie automatyczne jest to konstrukcja składająca się z paneli, które łamią się na połączeniach i przechodzą pod sufitem garażu. Są instalowane od wewnątrz, dzięki czemu można je stosować w otworach o dowolnym kształcie. Pozostawiają wolne miejsce zarówno przed garażem, jak i wewnątrz. Taki system wyłącza napęd, gdy pojawi się przeszkoda. Bramy segmentowe można łatwo otworzyć bezpośrednio z samochodu, co zapewnia dodatkowy komfort. Ponadto zapewniają dobrą izolację termiczną garażu.

Brama garażowa w komplecie z drzwiami

Ponieważ garaże często mają drzwi boczne, producenci bram garażowych oferują gotowe zestawy brama + drzwi wykonane w tym samym stylu. Drzwi można również montować w bramach, jednak nie w każdym z ich typów. Bramy rolowane są wyjątkiem, ponieważ nie są wystarczająco sztywną konstrukcją i nieodpowiednim rodzajem otwierania. Z punktu widzenia projektowania bramy garażowe powinny być w tym samym stylu, co drzwi frontowe, dlatego przy budowie domu warto zamówić cały zestaw drzwi.

Jedna duża brama czy dwie małe?

Projekt nowoczesnych domów często ma garaż na dwa samochody. W takim przypadku jedna standardowa brama nie wystarczy, a konstruktor napotka problem wyboru między instalacją jednej wspólnej bramy a dwiema standardowymi. Tutaj kluczem jest konstrukcja bramy. Oszczędności w tym przypadku polegają na zastosowaniu wspólnego napędu zamiast dwóch podczas instalowania pary bram. 

You May Also Like

More From Author