Ile kosztują tatuaże?

5 min read

Ile kosztują tatuaże? Tatuaż jest od lat najpopularniejszą formą modyfikacji ciała człowieka. Pierwotnie wykonywanie ich było jednym z obrzędów rytualnych. Znaczenie tatuażu w różnych kulturach było odmienne, i tak na przykład u Traków na tatuaże mogli pozwolić sobie tylko szanowani mieszkańcy, Getowie tatuowali niewolników, a Rzymianie skazańców. Aktualnie tatuaże rzadko kiedy mają powiązanie z religią czy przynależnością do innego konkretnej grupy. Dla wielu pozwalających na ozdobienie ciała tuszem, mają one wartość sentymentalną lub po prostu estetyczną.

Na czym polega wykonanie tatuażu?

Ile kosztują tatuaże?
Ile kosztują tatuaże?

Wykonywanie tatuażu w https://13tattoo.pl jest pracą, którą wykonuje tatuażysta. Najczęściej miejscem w którym daną usługę się wykonuje jest studio tatuażu. Jest to zabieg dość bolesny, a intensywność odczuwanego bólu zależy w dużej mierze od miejsca na ciele, w którym jest on wykonywany oraz od subiektywnego i indywidualnego progu bólu. Za najbardziej bolesne miejsca uznawane są żebra i głowa, a za najmniej bolesne – przedramiona. Wykonanie tatuażu  rozpoczyna się od wydrukowania wzoru oraz przyklejenia go na skórę wcześniej zdezynfekowaną. Cały proces polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika przy pomocy igły. Igłą umieszczoną w maszynce i zanurzoną wcześniej w barwniku, wykonuje się kontur, a później wypełnienie wnętrza wzoru (jeśli wzór tego wymaga). Na zakończenie tatuażysta smaruje swoje dzieło specjalną maścią natłuszczającą i zakrywa folią.

Rodzaje tatuaży

Pięć rodzajów tatuażu zostało wyróżnionych przez American Academy od Dermatology. Jako pierwsze wyróżnione zostały tatuaże traumatyczne, czyli takie, które powstały w wyniku jakiegoś urazu. Nazywane są też tatuażami naturalnymi. Są też tatuaże amatorskie i profesjonalne, czyli wykonywane maszynkami do tatuażu, zarówno tymi tradycyjnymi jak i nowoczesnymi. Istnieją też tatuaże kosmetyczne, na które składają się przede wszystkim makijaże permanentne, takie jak powiększanie brwi czy ust. Spotkać można także tatuaże medyczne, stosowane na przykład w celu wyrównania kolorytu skóry u osób z zaburzeniami pigmentacji.

Istnieją także tatuaże tymczasowe. Są one wykonywane również igłą, jednak mniej trwałymi barwnikami. Tatuaże takie znikają po kilku tygodniach albo nawet miesiącach. Są jednak odradzane przez specjalistów ze względu na możliwość utworzenia się nieestetycznych blizn i pozostawienie śladów, które mogą nigdy nie zniknąć. Coraz bardziej popularne stają się tatuaże wykonywane przy pomocy henny. Mogą utrzymywać się nawet do trzech tygodni i wykonuje się je przy pomocy pędzelka. Ten sposób dekorowania ciała rozniósł się na cały świat z Indii, gdzie wykonywanie mehendi jest niezbywalnym elementem ceremonii ślubnych.

Ile kosztuje tatuaż?

Cena tatuażu w https://www.luckyseven.pl/ zależy od kilku elementów. Istotny jest rozmiar, ilość użytych kolorów, stopień skomplikowania wzoru, renoma studia i renoma tatuażysty, a także wykorzystana technika. Najtańsze tatuaże to te o najmniejszych i najprostszych wzorach. Ich koszt może wynosić nawet mniej niż 200 złotych. Na początku jednak ważne jest wykonanie samego projektu tatuażu. Czasami jest on wliczony w koszty jego wykonania, jednak najbardziej renomowane i najlepsze studio tatuażu za wykonanie projektu może liczyć sobie od 100 do 1000 złotych (tutaj tak samo zależy to od wielkości i skomplikowania wzoru).

Cena tatuażu składającego się z napisu może wynosić od 100 do 500 złotych. Średnia cena tatuażu to 346 złotych, jednak w opinii klientów  wykonanie tatuażu w profesjonalnym studio w dużym mieście kosztuje od 400 do 600 złotych. Duże tatuaże, na które składa się bardzo skomplikowany wzór i wiele detali wymagają zarezerwowania na ten cel kilku sesji. Koszt jednej sesji w studio tatuażu to od tysiąca złotych w górę. Ilość sesji przy bardzo dużych wzorach to nawet osiem lub dziesięć, więc za całość klient musi zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Chcąc więc mieć duży tatuaż, należy liczyć się z dużym kosztem.

Skąd takie ceny?

Koszt jaki ponosi klient w związku z wykonanym tatuażem to nie tylko sam zarobek tatuażysty. Artyści muszą pokryć wszelkie koszty związane ze zużytymi materiałami i wykorzystywanymi sprzętami. Pamiętać należy, że tatuażysta jest też przedsiębiorcą i jak każdy musi zapłacić składki ubezpieczeniowe, odprowadzić podatek, opłacić biuro rachunkowe i zapłacić za usługi administracyjne, takie jak wynajem lokalu.

Wyposażenie studia i wszelkie sprzęty jakie używane są podczas zabiegu również wiążą się ze sporym wydatkiem. Sama maszynka może kosztować 5 tysięcy złotych, a komplet farb nawet więcej niż 2 tysiące. Kilka tysięcy kosztują takie elementy wyposażenia studia jak łóżko, fotel czy podstawki używane przy tatuowaniu ręki. Tatuażysta często płaci też słony rachunek za prąd – jego praca wymaga sporej ilości dobrego światła. Cały sprzęt jaki składa się na wyposażenie studia, jest sprzętem medycznym i ich koszt jest spory ze względu na wymagane certyfikaty i atesty. Kolejne kilka tysięcy tatuażysta musi zainwestować w materiały zapewniające bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu, czyli wszelkie środki do dezynfekcji, a nawet sterylizacji.

You May Also Like

More From Author