Szukasz dobrego adwokata? Przeczytaj ten artykuł!

5 min read

Szukasz dobrego adwokata? Przeczytaj ten artykuł! Prawo, sąd, adwokaci – zdecydowana większość Polaków słysząc te terminy robi się nerwowa. Na samą myśl o wizycie w sądzie czy korzystaniu z usług adwokatów wielu osobom zapala się czerwona lampka. Niestety, życie jest przewrotne i prędzej czy później każdy z nas będzie musiał skorzystać z usług profesjonalnego adwokata.

Pomoc prawników w wielu sytuacjach życiowych jest wręcz niezbędna. Znalezienie dobrego prawnika nie jest jednak takie proste, jak to się niektórym może wydawać. Tylko specjalista od konkretnej dziedziny prawa może udzielić nam fachowych porad oraz pomóc w jak najkorzystniejszym rozwiązaniu zgłoszonej przez nas sprawy. Przedstawiamy kilka najistotniejszych porad i wskazówek, którymi zawsze należy kierować się podczas poszukiwania najlepszego adwokata. Jest to artykuł obowiązkowy dla wszystkich, którzy szukają sprawdzonego, profesjonalnego adwokata.

Jaki powinien być dobry adwokat? Odpowiadamy!

Zdecydowana większość z nas w momencie pojawienia się problemów natury prawniczej kompletnie nie wie, co ma w takiej sytuacji zrobić. Korzystanie z usług adwokatów wydaje się abstrakcją, jednak w wielu przypadkach jest to niezbędne do tego, aby z sukcesem rozwiązać wszystkie swoje problemy prawne. Zazwyczaj wiemy, jaki mamy problem, jednak nie posiadamy wiedzy, w jaki sposób należy go rozwiązać. W tym celu trzeba szukać prawnika, który posiada fachową wiedzę oraz doświadczenie w konkretnych sprawach. Taki adwokat będzie nam mógł pomóc nie tylko na podstawie wyuczonych paragrafów, ale również swojego wieloletniego doświadczenia. Z drugiej strony trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że sprawy związane z prawem są dosyć trudne. Często powierzamy adwokatom całe swoje życie i majątek. Z tego względu szukając adwokata najlepiej poszukać kogoś, do kogo będziemy mieli pełne zaufanie. Jeśli już na pierwszym spotkaniu odczujemy, że dany adwokat jest nie dla nas, to z całą pewnością nie warto korzystać z jego usług prawniczych.

Jak sprawdzić, czy dany adwokat jest dobry podczas pierwszej rozmowy? W tym względzie niezwykle istotne jest ocenienie jego wartości pod tym kątem jako człowieka. Zanim odwiedzimy danego adwokata na żywo, opłaca się także poczytać opinie na jego temat zamieszczane w internecie. Chodzi tutaj w szczególności o komentarze dotyczące tego, w jaki sposób dany adwokat traktuje swoich klientów oraz jaki jest poziom jego zaangażowania w zgłaszane sprawy. Warto także zweryfikować, czy danego adwokata wyróżnia empatia. 

Pierwsze spotkanie z adwokatem – jak sprawdzić, czy adwokat jest dobry?

Szukasz dobrego adwokata? Przeczytaj ten artykuł!
Szukasz dobrego adwokata? Przeczytaj ten artykuł!

Praktycznie wszystkie renomowane kancelarie adwokackie oferują swoim potencjalnym klientom możliwość odbycia konsultacji próbnych. W trakcie pierwszego, bezpłatnego spotkania z danym adwokatem możemy dowiedzieć się wszystkiego odnośnie specyfiki jego pracy oraz podejścia do klientów. Zanim udamy się na takie próbne spotkanie z danym adwokatem, warto przygotować sobie wstępną listę pytań oraz zagadnień, które chcielibyśmy z danym adwokatem omówić. Nawet jeżeli dane zagadnienia wydaje nam się prozaiczne i banalnie proste, to warto pytać o wszystko, aby później nie było jakichkolwiek niedomówień czy wątpliwości.

Podczas pierwszego spotkania z danym adwokatem należy pytać go o jego doświadczenie, sposób prowadzenia danej sprawy oraz o możliwość oferowania usług drogą online. No i rzecz najważniejsza: cena. Ceny usług prawniczych mogą być naprawdę mocno zróżnicowane, dlatego jeśli zależy nam na tym, aby na korzystaniu z usług adwokata nie zapłacić zbyt wiele, warto zrobić dokładny research.

Sprawdź również:

Reklamy – nie, opinie – tak!

Aktualnie obowiązujące przepisy polskiego prawa zabraniają kancelariom adwokackim, radcom prawnym oraz innym przedstawicielom profesji prawniczych reklamować swoje usługi. W mediach nie można spotkać się z żadnymi reklamami tego typu podmiotów. W internecie można jednak przeczytać naprawdę sporo informacji o poszczególnych kancelariach adwokackich. Fora internetowe są pełne opinii odnośnie poszczególnych adwokatów – jest to prawdziwa skarbnica wiedzy. Na forach wypowiadają się przede wszystkim osoby, które miały już przyjemność korzystać z usług poszczególnych adwokatów, dlatego ich opinie mogą być naprawdę bardzo przydatne. Zanim skorzystamy z usług jakiegokolwiek adwokata, warto poznać dokładnie opinie na jego temat zamieszczane w internecie.
Z kolei jeżeli szukamy informacji na temat bezpłatnych porad prawnych od adwokata, internet również będzie bardzo dobrym miejscem na ich znalezienie. Najlepszym źródłem informacji mogą również okazać się nasi znajomi i rodzina – być może ktoś z naszych bliskich korzystał już z usług jakiegoś adwokata i będzie w stanie polecić nam doświadczonego specjalistę z gałęzi prawa, która nas interesuje. 

Szukanie najlepszego adwokata

Poszukiwanie najlepszego adwokata może odbywać się z reguły na dwa sposoby. Wiele osób szuka specjalisty z konkretnej dziedziny prawa. Jeszcze inni kładą nacisk na to, aby porady prawne uzyskać bez wychodzenia z domu za pośrednictwem internetu. Bez względu na to, zawsze warto zwracać uwagę na profesjonalizm oraz kompetencje danego adwokata. Jest to zdecydowanie kwestia najistotniejsza. 

You May Also Like

More From Author