Pozycjonowanie – gdzie najlepiej?

5 min read

Pozycjonowanie – gdzie najlepiej? Chcesz zainwestować w pozycjonowanie seo? Liczysz na to, że Twoja strona internetowa www lub sklep online w krótkim czasie przyniesie Ci zysk? Rozważasz pomiędzy agencją a pracą freelancera? A może chcesz samodzielnie zgłębić działania seo i zająć się optymalizacją witryny? Niezależnie od tego, co wydaje Ci się lepsze, przeczytaj poniższe wskazówki i jeszcze raz przemyśl temat. 

Pozycjonowanie seo – jakie masz możliwości?

Pozycjonowanie - gdzie najlepiej?
Pozycjonowanie – gdzie najlepiej?

Usługi pozycjonowania stron i sklepów internetowych są istotnym elementem marketingu internetowego. Celem tych działań jest nie tylko zwiększenie konwersji i rozszerzenie popularności marki, ale również podniesienie sprzedaży. Jednym z najbardziej widocznych efektów skutecznego pozycjonowania jest znalezienie się w gronie TOP 10, czyli pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania Google po wpisaniu konkretnej frazy. W dzisiejszych czasach, gdy większość potencjalnych klientów szuka usług począwszy od lekarskich, a kończąc na hydraulicznych w internecie, obecność i widoczność online stają się kluczowe. Pozycjonowanie seo jest więc ważne i popularne, ponieważ zapewnia właśnie tę widoczność.

Niepozycjonowanie witryny internetowej w obecnych czasach oznacza utratę znaczącej przewagi na rynku. Konkurencja, która wcześniej zainwestowała w seo, zyskuje lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większy ruch na ich stronie i potencjalnie większą sprzedaż. Warto również pamiętać, że Google wykorzystuje wiele czynników rankingowych, a jednym z nich jest czas istnienia strony w Internecie. Strony i sklepy, które są obecne online od dłuższego czasu, często są traktowane jako bardziej wiarygodne i godne zaufania przez algorytmy Google, co może przyczyniać się do lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania.

 

Nie chcesz już czekać? Musisz zgłębić pozycjonowanie seo? Masz aktualnie trzy możliwości:

  • agencja seo – powierzenie swojej strony lub sklepu profesjonalnemu zespołowi,
  • freelancer seo – współpraca z pozycjonerem,
  • samodzielne pozycjonowanie seo – zapoznanie się z zasadami optymalizacji i poświęcenie czasu na ich wdrożenie.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Omówmy je po kolei:

Agencja seo

Agencja seo z https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-czestochowa/ jest najbardziej zaufanym i profesjonalnym miejscem, w którym usługi pozycjonowania realizowane są zespołowo. Oznacza to, że pracują nad nimi m.in. pozycjonerzy i copywriterzy. Pozycjonerzy poświęcają swój czas na dokładną analizę konkurencji i przygotowanie strategii. Copywriterzy przygotowują wysokiej jakości treści, dzięki której nastąpi wzrost widoczności. W niektórych agencjach jest też osobny dział zajmujący się publikacją treści, grafiki czy plików video. Dzięki temu, że każdy ma swoją specjalizację i robi to, co umie najlepiej, efekty są widoczne już w ciągu 3-6 miesięcy. Minusem może być konieczność zaplanowania wysokiego budżetu na działania agencji. Jednak rezultaty, które możesz osiągnąć, przewyższają wkład.

Freelancer seo

Usługi pozycjonowania realizowane przez freelancera? Polecamy https://www.adamgrabowski.guru/specjalista-pozycjonowanie-seo/ Dlaczego nie! To kolejne, dobre rozwiązanie, jednak w porównaniu do pracy agencji – masz tutaj do czynienia z jednostką. Niejeden freelancer seo potrafi znakomicie zająć się kwestiami technicznymi i merytorycznymi, jednak znalezienie takiej osoby być czasochłonne. Jeśli zdecydujesz się współpracować w freelancerem, sprawdź jego doświadczenie pod kątem znajomości i obsługi programów seo, ale też umiejętności pisania (czyli tak zwanego “lekkiego pióra”). Zobacz jak wyglądają zoptymalizowane dotychczas witryny i oceń je intuicyjnie, okiem użytkownika. Miej się też na baczności, jeśli freelancer zaproponuje Ci bardzo tanie usługi pozycjonowania lub zacznie obiecywać gruszki na wierzbie. W dynamicznym świecie seo nigdy nie ma pewności, co do efektów i słowo “na pewno” trzeba zastępować słowem “prawdopodobnie”.

Samodzielne pozycjonowanie seo

Wróćmy na chwilę do agencji seo. Nawet jeśli nie chcesz korzystać jeszcze z jej usług, zapoznaj się ze stronami i ofertą agencji. Profesjonalna agencja seo ma często na swojej stronie zakładkę blogową i poradnikową. Udostępnia tam artykuły o content marketingu i samodzielnym pozycjonowaniu. Z tekstów możesz dowiedzieć się, jak zoptymalizować swoją witrynę pod kątem najpopularniejszych czynników rankingowych. Należą do nich m.in. dobór i rozmieszczenie fraz kluczowych w tekście oraz stosowanie nagłówków i anchorów (linków wewnętrznych). W Internecie znajdziesz też kompleksowe, bezpłatne kursy, które pomogą Ci przeprowadzać samodzielnie usługi pozycjonowania. Plusem jest z pewnością brak kosztów finansowych, jednak minusem duże zaangażowanie czasowe. Jeśli chcesz połączyć pracę na pełen etat z samodzielną pracą seo nad swoim miejscem online, możesz się rozczarować wynikami. Samodzielne pozycjonowanie seo jest najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie ma zbyt wielu obowiązków i zna podstawy marketingu internetowego.

O tym pamiętaj, jeśli wybierasz pozycjonowanie seo

W Internecie możesz też korzystać z kampanii Google Ads czy działań w mediach społecznościowych. Warto jednak pamiętać, że zarówno reklamy Google Ads, jak i Facebook czy YouTube wymagają regularnej pracy. Tak samo jest z pozycjonowaniem. Usługi pozycjonowania nie są jednorazowym działaniem, ale długofalowym projektem. Kiedy ktoś optymalizuje Twoją stronę, ktoś inny zajmuje się stroną konkurencji. Aby osiągnąć najlepsze wyniki widoczności i sprzedaży, nie można wypaść z gry. Agencja seo i doświadczony freelancer są w branży na bieżąco i najlepiej wykonują swoje usługi.

You May Also Like

More From Author