Kontenery morskie i wszystko co powinniśmy o nich wiedzieć

5 min read

Kontenery morskie https://kontenery-morskie.biz.pl/ i wszystko co powinniśmy o nich wiedzieć. Prowadząc własną firmę zajmującą się handlem naturalnym jest, że chcemy ją rozwijać i stale usprawniać – przede wszystkim pod względem logistycznym. Podczas gdy sprowadzanie przedmiotów zza oceanu w standardowy sposób (za pośrednictwem linii lotniczych) sprawdza się w przypadku małej ilości zamówień oraz bardzo cierpliwych klientów, może okazać się niewystarczalne przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na nie. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad czymś takim, jak kontenery morskie, transport którymi (oraz wszelkie zalety płynące z niego) poruszymy w tym artykule.

Czym jest kontener morski?

Kontener morski nie jest czymś nowym. Wykorzystywane są bowiem już od początku XX wieku, a my możemy je kojarzyć chociażby ze starych filmów sensacyjnych z fragmentami akcji osadzonymi w portach. Same w sobie można określić ogromnymi metalowymi pojemnikami, w obrębie których możemy przechowywać różne inne rzeczy, ale i transportować je na ogromne odległości, nie tylko drogą morską. Na przestrzeni lat transport za ich pośrednictwem stawał się coraz szybszy, tańszy i efektywniejszy – nic więc dziwnego, że współcześnie sięga się po nie coraz chętniej.

Kontenery morskie, transport którymi stale nabiera popularności, występują w bardzo wielu rodzajach, różniących się przede wszystkim wielkością (zazwyczaj liczoną w stopach) oraz pojemnością (liczoną w europaletach), ale też niektórymi funkcjami. Istnieją na przykład kontenery chłodnicze, w których przewozić można produkty konieczne do przechowywania właśnie w takich warunkach.

Kontenery morskie, transport i zalety

Jeżeli chodzi o kontenery morskie https://kontenery-morskie24.com.pl/, transport nimi może – i jest – opłacalny, ale pod jednym warunkiem. Musimy wykorzystywać w pełni ich potencjał – dopiero przy załadowaniu ich do pełna możemy spotkać się z prawdziwymi oszczędnościami oraz odczuć zmianę w obranych procesach logistycznych. Do głównych zalet kontenerów, które z pewnością odczujemy, należą:

  • olbrzymia pojemność – w jednym kontenerze morskim, niezależnie od tego, na jaki jego rodzaj się zdecydujemy, możemy zmieścić bardzo dużo – o wiele więcej, niż chociażby w samolocie (który posiada zresztą swoje limity, zwłaszcza gabarytowe);
  • elastyczność odnośnie ładunku – tylko od nas zależy, co znajdzie się we wnętrzu naszego kontenera morskiego (tak długo, jak będziemy uprawnieni do przewożenia tego, oczywiście). Możemy więc wypełnić go tak zwaną drobnicą, a zatem przedmiotami o niewielkich gabarytach, albo umiejscowić w nich jedną rzecz o ogromnych gabarytach (na przykład samochód). Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć te dwie rzeczy, a samochód i jego otoczenie w bezpieczny sposób wyładować drobnicą. Tak długo, jak zmieścimy się w obrębie kontenera, będziemy bezpieczni;
  • uniwersalność – choć kontenery morskie z samej swojej nazwy służą transportowi morskiemu, a zatem są transportowane z portu wyjściowego do portu docelowego, są też uniwersalne – posiadają specjalne uchwyty i mocowania, dzięki którym mogą zostać przeniesione chociażby na grzbiet ciężarówki i przetransportowane dalej drogą lądową, na przykład do magazynu, w którym chcielibyśmy, by się znalazły. Ta uniwersalność to wygoda i oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy;
  • terminowe przybywanie na czas – wysyłając przedmiot z zagranicy drogą lotniczą nigdy nie wiemy, kiedy pojawi się on na miejscu – zwłaszcza jeśli korzystamy z usług standardowych przewoźników, którzy w zwyczaju mają zawodzenie. Transport za pośrednictwem kontenerów morskich nie jest może najszybszy (bo i statki do takowych nie należą), ale jest zawsze terminowy. W biznesie to właśnie to ma największe znaczenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie rozplanować sprzedaż przedmiotów, zanim te tak właściwie do nas dotrą, wiedząc, że będą u nas na czas, zgodnie z naszymi obietnicami złożonymi ich nabywcom;
  • możliwość zarobienia – wspomnieliśmy już o tym, że kontenery morskie, transport którymi opisujemy, są świetnym rozwiązaniem na zoptymalizowanie kosztów logistycznych. Jak się jednak okazuje, potrafią być również środkiem do zarobku. Nie każdy jest bowiem w stanie wypełnić je w całości – istnieje jednak wiele firm, które chcą sprowadzić spore ilości przedmiotów (chociażby z Chin), a nie opłaca im się ani korzystać z samolotu, ani kupować kontenera. Takim firmom zawsze możemy użyczyć nieco miejsca w naszym własnym, pobierając od nich stosowne wynagrodzenie. Tylko od nas i naszej umowy zależeć będzie, ile na tym zyskamy – na pewno będziemy w stanie pozyskać partnera biznesowego, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój naszej firmy.

Podsumowanie

Kontenery morskie, transport którymi opisaliśmy w naszym poradniku stanowią świetną opcję dla średnich i dużych, ale i małych, ale szybko rozwijających się firm. Pozwalają przewozić przedmioty w ilościach i gabarytach niemożliwych do przewożenia jakimikolwiek innymi środkami transportu. Zanim jednak po nie sięgniemy, określmy dokładnie nasze oczekiwania oraz sprawdźmy, czy rzeczywiście wykorzystamy pełen ich potencjał. Tylko wtedy możemy liczyć na to, że będą one dla nas rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale i opłacalnym.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl

You May Also Like

More From Author