Kerasan – na co stosować?

8 min read

Kerasan – na co stosować? W każdym dziale medycyny bądź kosmetologii sięga się po produkty, które są ukierunkowane na konkretny typ problemów. Tak też jest w podologii. Najlepiej jest sięgać po sprawdzone marki, do których ma się zaufanie. Doświadczenie odgrywa tu dużą rolę, a rodzinne firmy często z pokolenia na pokolenie przekazują wiedzę na temat tworzenia konkretnych specyfików. Również na polskim gruncie możemy poszczycić się sukcesami, jak chociażby opatentowana stosunkowo niedawno kostka Arkady. 

Kerasan jest jedną z marek, której z pewnością można zaufać. Znajduje się ona w portfolio firmy Greppmayr, która od lat należy do jednej rodziny. Prawie sto lat tradycji jest dowodem na to, że ich pozycja w świecie podologicznym jest bardzo stabilna i cieszy się zaufaniem klientów. Dlatego chętnie sięgają po produkty z logiem Kerasan. Na co stosować je i czy przydają się bardziej w pracy podologa, czy może u jego klientów w warunkach domowych?

Kerasan – nie tylko dla specjalistów

Kerasan – na co stosować?
Kerasan – na co stosować?

Warto zacząć od tego, że produkty oferowane przez markę Kerasan mogą być wykorzystywane przez użytkowników w domu, jednak dostępne są w odsprzedaży w specjalistycznych gabinetach – zarówno kosmetycznych, jak i podologicznych. To dlatego, że przed użyciem ich należy skonsultować się ze specjalistą w kwestii odpowiedniego użytkowania i bezpieczeństwa. Przede wszystkim Kerasan tworzy produkty skierowane do osób zajmujących się podologią oraz pracujących w tego typu gabinetach. Ułatwiają one przeprowadzanie zabiegów i przygotowywanie pacjenta do nich. Jednym z etapów jest tu zmiękczanie naskórka. Rogowacenie jest nierzadkim problemem, dlatego zanim podejmie się jakiekolwiek działania, trzeba zadbać o to, by skóra została odpowiednio zmiękczona. Dzięki temu nie pojawią się dolegliwości bólowe u pacjenta, a wykonanie samego zabiegu będzie po prostu możliwe. Kilka z produktów z portfolio marki Kerasan bardzo często można spotkać w gabinetach. Specjaliści mają je pod ręką i chętnie z nich korzystają. Warto przyjrzeć się, na czym polega ich wyjątkowe działanie. 

Kerasan – kremowy żel

Jest to preparat w żelu, który stosuje się po to, by zmiękczyć zrogowacenia. Dzięki temu jest możliwe usunięcie go. Stężenie mocznika w tym żelu wynosi 40%, dlatego jest tak bardzo skuteczny. Działa bardzo intensywnie, dlatego podolodzy korzystają z niego bezpośrednio przed zabiegiem, szybko ciesząc się efektami. Nie mniej istotne jest to, że kremowy żel Kerasan działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwświądowo. Dzięki temu nie tylko służy do zmiękczania skóry, ale też leczy. Naturalnie jest nieoceniony na etapie opracowywania odcisków i modzeli. Wykorzystuje się go także w przypadku leczenia grzybicy paznokci. Można wspomnieć, że doskonale sprawdza się także wtedy, gdy pacjent zmaga się z problemem suchej skóry również na kolanach i łokciach. Nie jest to zatem preparat, z którego korzysta się tylko w obrębie stóp, chociaż takie było jego pierwotne założenie. 

Skład żelu Kerasan jest dość prosty, a przy tym bardzo skuteczny. Na liście składników najważniejsze są: mocznik w stężeniu 40%, mleczan sodu, wosk pszczeli, kwas mlekowy, sól Epsom. Właśnie ze względu na to, że stężenie mocznika jest tak wysokie, żel nie może być aplikowany w miejscach, w których występuje stan zapalny oraz na skórę uszkodzoną.

W jakich sytuacjach podolog zaleca stosowanie żelu w warunkach domowych? Jest doskonały, gdy konieczne jest zmiękczanie odcisków, które znajdują się pod paznokciami. Poza tym, nie dopuszcza do tego, by wokół łożyska paznokcia nie występowało rogowacenie tkanki. Jeżeli na paznokciach są bruzdy, żel wyraźnie wpływa na ich wygładzenie. Istotne jest jednak, by preparat stosować regularnie. Pozwoli to na osiągnięcie pożądanych efektów. Aplikuje się go dwa razy dziennie zarówno na paznokcie, jak i skórę wokół nich. Na poprawę trzeba poczekać jakiś czas. Jeżeli osiągnie się już satysfakcjonujące efekty, można zaprzestać korzystania z żelu.

Kerasan – płyn w sprayu

Kolejnym produktem marki jest płyn w sprayu, który jest przeznaczony do zmiękczania naskórka. Jego działanie jest błyskawiczne, co jest szczególnie istotne w gabinecie podologicznym. W trakcie przygotowania do wykonania zabiegu lub nawet pedicure, trzeba działać sprawnie, aby nie przeciągać wizyty w nieskończoność. Pomocny jest tu z pewnością mocznik w stężeniu 18%, który sprawnie i skutecznie zmiękcza skórę na stopach. Płynu używa się również po to, by przygotować naskórek do usunięcia. Kolejną zaletą jest jego działanie dezynfekcyjne. 

Płyn w sprayu Kerasan ma w składzie przede wszystkim składniki, które zmiękczają skórę. Jest to mocznik, wyciąg z kwasu mlekowego i liści żywokostu oraz ekstrakt z nagietka lekarskiego. Ich połączenie doskonale sprawdza się i jest potwierdzone przez wielu podologów, którzy chętnie w swojej pracy sięgają po ten spray. Należy w tym miejscu dodać, że płyn jest przeznaczony tylko do profesjonalnego użytku. Oznaczenie na opakowaniu jest bardzo jasne, dlatego łatwo zorientować się, że linia produktów jest skierowana tylko dla specjalistów. Nie powinien być odsprzedawany pacjentom, ponieważ korzystanie z niego w warunkach domowych mogłoby nie być w pełni bezpieczne. 

Aby zmiękczyć naskórek w celu wykonania pedicure kosmetycznego lub zabiegu podologicznego, trzeba moczyć stopy. Korzystając z płynu w sprayu, można znacznie skrócić ten czas. Zamiast moczenia stóp, płynem spryskuje się skórę w pożądanym miejscu i odczekuje jedynie 2 lub 3 minuty. Po tym czasie naskórek jest gotowy na zabieg. Płynu nie ściera się ani nie spłukuje, tym bardziej jest bardzo praktyczny. Można nawet usuwać martwy naskórek, jeżeli jest taka potrzeba. Wielu specjalistów praktykuje ponowne aplikowanie płynu w trakcie usuwania martwego naskórka, jeżeli jego warstwa jest dość gruba. Dzięki temu głębsze warstwy, do których dotarło się w trakcie pracy, również mogą zostać zmiękczone. 

Zobacz również:

Kerasan – maść do stó

Maść Kerasan jest przeznaczona do użytkowania przez podologów, ale też mogą oni polecać ją swoim pacjentom. Należy podkreślić, że nie jest to lek, a maść wspierająca procesy lecznicze. Po tę maść sięga się, gdy skóra stóp jest bardzo twarda, popękana i silnie zrogowaciała. Nawet jeżeli na skórze pojawiły się już rozpadliny, maść jest w stanie sobie z nimi poradzić. Podobnie jak ze śladami po zlikwidowanych odciskach. W gabinetach podologicznych często sięga się po nią podczas wykonywania tamponady przy wrastających paznokciach. Jest to zatem produkt, który znajduje swoje miejsce nie tylko podczas działań kosmetycznych, ale też tych leczniczych. Użytkownicy indywidualni również mogą bezpiecznie sięgać po maść do stóp Kerasan. Na co ją stosować? Przede wszystkim w celach prewencyjnych, nie dopuszczając do nadmiernego przesuszenia skóry. Dzięki temu nie powstaną na niej zrogowacenia, a skóra na piętach nie będzie pękać

Co sprawia, że maść jest taka skuteczna? 

Oczywiście jej niezwykle skuteczne składniki. Olejek migdałowy jest znany z właściwości nawilżających i ujędrniających. Dzięki niemu w głębszych warstwach skóry pozostaje woda, a naturalna bariera ochronna działa we właściwy sposób. Olejek migdałowy dobrze też łagodzi podrażnienia na skórze. W regeneracji nieoceniony jest także wosk pszczeli, który także stoi na straży odpowiedniego nawodnienia skóry. Ma wpływ na to, że skóra na stopach jest przyjemna w dotyku i miękka. W maści znajduje się też balsam peruwiański. Działa przeciwbakteryjnie oraz ma właściwości przeciwzapalne. Jeżeli mamy do czynienia z ranami, świetnie wpływa na przyspieszenie ich gojenia. Działa antyseptycznie, a poza tym po prostu ładnie pachnie. Jego woń kojarzy się z wanilią i cynamonem, choć balsam peruwiański pochodzi z kory drzewa, a nie z tych roślin.

Jak widać, odpowiedź na pytanie, na co działa Kersan, jest bardzo rozbudowana. Pomaga podologom w codziennej pracy, w trakcie przygotowań pacjenta do zabiegów. Jest też wartościowym elementem w domowej apteczce lub kosmetyczce – zwłaszcza osób, które zmagają się z problemem zbyt suchej skóry stóp.

You May Also Like

More From Author