Jak zorganizować wesele w namiocie?

5 min read

Jak zorganizować wesele w namiocie? Wesele to jedno z najprzyjemniejszych i jednocześnie najbardziej wyczekiwanych przyjęć. Nie ma się temu co dziwić, bo wesele towarzyszy ceremonii ślubnej. Dzień zawarcia małżeństwa jest zaś wyjątkowy dla zdecydowanej większości ludzi, a zwłaszcza dla pary młodej. Ostatnio bardzo modne stają się wesela w namiocie. Zanim jednak zdecydujemy się na zorganizowanie przyjęcia weselnego w namiocie, musimy dowiedzieć się, jak należy taką imprezę zorganizować.

Dlaczego wesele w namiocie to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przyjęcie weselne w namiocie jest w ogóle dobrym pomysłem. Okazuje się jednak, że istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto taką imprezę zorganizować. Nie sposób nie zauważyć, że wesela w namiotach są bardzo opłacalne. Koszt ich wynajęcia jest zazwyczaj o wiele mniejszy niż koszt wynajęcia lokalu weselnego. Ponadto, impreza weselna w namiocie jest wskazana, jeżeli zależy nam na szybkiej organizacji imprezy. Niestety, lokale należy wynajmować ze sporym wyprzedzeniem. Nie każdy ma zaś możliwość zorganizowania wesela w domowych warunkach. W namiocie goście będą mieli bardzo przyjemne warunki. Namioty mogą ustrzec biesiadników przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Mowa tu o opadach deszczu, a także o silnym wietrze czy też o upale. Nie wolno jednak zapominać o tym, aby wybrać odpowiedni namiot. Ponadto, niezmiernie ważne jest to, aby taki namiot odpowiednio wyposażyć. 

Jaki namiot wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki namiot na wesele byłby najodpowiedniejszy. Okazuje się, że wybór jest naprawdę całkiem spory. Wiele firm oferuje bowiem możliwość wynajmu namiotu eventowego. Trzeba pamiętać o tym, że namioty weselne posiadają różne rozmiary. Jeżeli organizujemy przyjęcie weselne dla najbliższej rodziny i znajomych, w zupełności wystarczy nam namiot niewielkich rozmiarów. Jeśli jednak na imprezie ma być naprawdę dużo osób, konieczny będzie wynajem namiotu pokaźnych rozmiarów. Dla wielu osób ważny jest także kolor namiotu. Jeżeli organizujemy przyjęcie weselne, najprawdopodobniej będzie interesował nas namiot w jasnym kolorze. Niekoniecznie musi być to biel. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się namioty w kolorze ecru. Nie sposób nie zauważyć, że namioty weselne można odpowiednio udekorować. Dzięki temu na pewno wpiszą się w klimat weselnego przyjęcia. 

Nie zapomnij o organizacji stołów i krzeseł

Jeżeli organizujemy przyjęcie weselne w namiocie, musimy postarać się o wynajem stołów i krzeseł. Dzięki nim możliwe stanie się wygodne usadowienie gości. Przydatny może okazać się również wynajem stołów, na których umieścimy różne przekąski. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi stolik ze słodkościami. Wiejskie stoły także cieszą się dużym powodzeniem. Zazwyczaj znajdują się na nich tradycyjne mięsiwa oraz trunki. Nie należy zapominać także o tym, że na niektórych weselach serwowane są kolorowe drinki. Można więc zdecydować się na wynajem barów. Pomóc może nam w tym wypożyczalnia barów. Warto poczytać opinie o poszczególnych wypożyczalniach, bo wówczas będziemy mogli znaleźć tę najlepszą. Im większa liczba pozytywnych opinii o wypożyczalni, tym większe szanse na sukces. Nie należy także zapominać o tym, jak ważne jest odpowiednie udekorowanie zarówno barów, jak i krzeseł czy stołów. Można więc postarać się o specjalne pokrowce, a także o obrusy. Najważniejsze, aby posiadały one jasną barwę. Doskonale sprawdzą się dodatki w kolorze ecru lub białym. 

O czym jeszcze należy pamiętać organizując wesele w namiocie?

Organizując wesele w namiocie, trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Jak powszechnie wiadomo, pogoda ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna. Nie należy więc spodziewać się, że będzie łatwo. Możemy jednak zrobić co w naszej mocy, aby przygotować się na każdą ewentualność. Jeżeli wesele w namiocie odbywa się w miesiącach jesiennych oraz zimowych, można postarać się o wynajem nagrzewnic elektrycznych lub o wynajem nagrzewnic gazowych. Należałoby również zastanowić się nad tym, jak poradzimy sobie ze zbyt wysoką temperaturą. Oczywiście wysoka temperatura jest problematyczna przede wszystkim późną wiosną oraz latem. Jesienią i zimą raczej nam nie zagraża. Skutki zbyt wysokiej temperatury mogą być naprawdę opłakane. Szczególnie niekorzystnie wysoka temperatura może wpływać na samopoczucie gości. Pod jej wpływem mogą także szybciej psuć się desery oraz inne dania. Szczególnie problematyczne są ciasta z kremem na bazie bitej śmietany i galaretki, bo szybko tracą świeżość. Nie należy zapominać o tym, że wynajem nagrzewnicy czy klimatyzatora związany jest z dość dużymi kosztami. Na szczęście, dzięki tego typu urządzeniu możliwe będzie komfortowe przyjęcie. Warto również zatroszczyć się o odpowiednie udekorowanie wnętrza namiotu. Można śmiało wykorzystać balony, a także draperie z materiałów. Nie sposób nie zauważyć, że wesela w namiotach mogą być tak samo udane jak te w lokalach. Niektóre osoby uważają nawet, że wesela w namiotach na dłużej zapadają w pamięć. 

You May Also Like

More From Author