Ile kosztuje kremacja psa?
14 kwietnia 2021

Ile kosztuje kremacja psa?

By hsn12

Wielu właścicieli zwierząt domowych staje przed trudną decyzją o uśpieniu swojego zwierzaka. Ponieważ wiemy, że zwierzę nie jest długowieczne, maksymalna długość życia psa lub kota nie przekracza ćwierć wieku. Dlatego często w pewnym momencie musimy zmierzyć się ze smutnym faktem: zbliżaniem się starości jego czworonożnego przyjaciela. Starości często towarzyszy bolesne i dotkliwe cierpienie zwierzęcia. Mimo to i zdając sobie sprawę, że nie jesteśmy już w stanie pomóc żywej istocie, konieczne jest rozważenie możliwości uśpienia zwierzęcia (w celu wykonania zastrzyku eutanazji), aby złagodzić jego cierpienie. To bardzo odpowiedzialna decyzja i należy ją podjąć tylko w sytuacji, gdy zwierzę przeżywa dotkliwe cierpienie i nie można mu pomóc. Wzywamy wszystkich właścicieli zwierząt, aby nigdy nie podejmowali decyzji o zasypianiu w pośpiechu, tylko dlatego, że są Państwo zmęczeni opieką nad chorym przyjacielem.

Ile kosztuje kremacja psa?Ale śmierć zwierzaka to dla nas zawsze ciężka próba. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że zwierzaka już nie ma – pojawia się problem: co dalej? Większość ludzi reaguje jednoznacznie – należy pochować zmarłego przyjaciela. Ale gdzie? Na podwórku? W kraju? W parku?
Kremacja psów to najlepszy sposób na pożegnanie ze swoim zwierzakiem. Faktem jest, że nie wszędzie są specjalne cmentarze do grzebania zwierząt, a obecne prawo zabrania grzebania martwych czworonożnych przyjaciół w innym miejscu, ponieważ narusza to państwowe normy sanitarne. Zwłoki mogą wykopać dzikie psy. W tym przypadku będzie to źródło chorób nie tylko dla nich, ale także dla innych zwierząt spacerujących po parku, bawiących się tu dzieci i tak dalej.

Kremacja odbywa się w krematoriach, w specjalnych piecach, zwanych także „krematorami”. Maksymalna temperatura spalania w nich sięga 1000 ° C. W rezultacie ciało pali się w 60-90 minut. Należy pamiętać, że proces kremacji dorosłych (kotów, psów itp.) Może być ogólny i indywidualny:

  • w pierwszym przypadku chodzi o jednoczesne spalenie kilku zwierząt (martwych lub uprzednio uśmierconych);
  • w przypadku indywidualnej kremacji psów i kotów spalane jest tylko jedno ciało.

Piece są przeznaczone do spalania zarówno małych ras, jak i dużych osobników o wadze nie większej niż 220 kg. Przed dostawą do krematorium warto dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj kremacji chcesz zamówić. Wielu klientów pyta: „Ile kosztuje kremacja psa?” W przeciwieństwie do procedury ogólnej koszt indywidualnej kremacji jest wyższy, zależy bezpośrednio od wagi zwierzęcia.

Osobista kremacja zwierzęcia jest niezwykła, ponieważ można ją przeprowadzić w obecności właściciela, a po krematorium prochy psa w urnie przekazywane są właścicielowi. Również przy zamówieniu indywidualnej kremacji psów dostępne są dodatkowe usługi: reportaż wideo lub fotografia.

 

Jak są kremowane psy?

Ogólna kremacja zwierząt domowych odbywa się w specjalnych fabrykach, a indywidualne zabiegi kremacyjne mogą być wykonywane w specjalnie wyznaczonych pomieszczeniach weterynaryjnych usług pogrzebowych. Różnica między kremacją osobistą a ogólną polega nie tylko na cenie, ale także w stosunku do zwierzęcia. W państwowych zakładach przetwórczych kremacja odbywa się „po staremu” – kiedy zwierzęta umieszcza się w „garści” krematorów, czasem przypadkowo i dość niegrzecznie.

Zupełnie inne podejście stosuje prywatne krematorium dla psów. Po pierwsze, oczywiste korzyści płynące z indywidualnej kremacji obejmują:

  • relacje foto i wideo;
  • obecność osobista.

Po drugie, zwierzę jest spalane w piecu oddzielnie od innych zwierząt. W takim przypadku właściciel może na życzenie zabrać do urny szczątki psa w postaci popiołu.

 

Ile kosztuje kremacja indywidualna psa?

Cena uzależniona od wielkości i wagi zwierzęcia:
 pies poniżej 10 kg ‒ 300-400 zł
10-25 kg ‒450-550 zł
25-40 kg ‒550-670 zł
40-60 kg ‒ 700-1000 zł

Oczywiście ceny mogą różnić się w zależności od konkretnego krematorium.

 

Ile kosztuje kremacja zbiorowa psa? 

 pies poniżej 10 kg ‒ 150-190 zł
10-25 kg ‒200-300 zł
25-40 kg ‒300-400 zł
40-60 kg ‒ 400-600 zł

Czasem zachodzi potrzeba pokrycia dodatkowych kosztów, na przykład:

  • kremacja poza godzinami pracy krematorium – około 100-150 zł
  • kremacja w niedziele i święta ‒ około 100-150 zł
  • transport psia do krematorium.

Przy składaniu zamówienia właściciele otrzymują akt zgonu i umowę.
Podczas ogólnej kremacji ciało zwierzęcia jest poddawane kremacji wraz z innymi zwierzętami i nie wydobywa się z niego kurzu. To kremacja staje się najbardziej humanitarnym, a ponadto legalnym sposobem doprowadzenia zwierzęcia do miejsca docelowego.

Wreszcie możemy podsumować, że śmierć zwierzaka to zawsze bardzo trudna próba. Zwierzę żyje z nami od wielu lat, opiekowaliśmy się nim, dawało nam swoją miłość i co najważniejsze: poczucie, że ktoś nas potrzebuje! Straciwszy bliskiego przyjaciela, nigdy nie powinieneś rozpaczać i mówić „to ostatnie zwierzę w moim życiu”. Nie wszyscy jesteśmy wieczni i musimy być w stanie puścić przechodzącego przyjaciela i dalej żyć. Czas leczy, a najlepsze, co możesz zrobić, to po chwili założyć nowego zwierzaka i jeszcze lepiej się nim zająć…