Ile kosztuje kremacja psa?

5 min read

Ile kosztuje kremacja psa? Wielu właścicieli zwierząt domowych staje przed trudną decyzją o uśpieniu swojego zwierzaka. Ponieważ wiemy, że zwierzę nie jest długowieczne, maksymalna długość życia psa lub kota nie przekracza ćwierć wieku. Dlatego często w pewnym momencie musimy zmierzyć się ze smutnym faktem: zbliżaniem się starości jego czworonożnego przyjaciela.

Starości często towarzyszy bolesne i dotkliwe cierpienie zwierzęcia. Mimo to i zdając sobie sprawę, że nie jesteśmy już w stanie pomóc żywej istocie, konieczne jest rozważenie możliwości uśpienia zwierzęcia (w celu wykonania zastrzyku eutanazji), aby złagodzić jego cierpienie. To bardzo odpowiedzialna decyzja i należy ją podjąć tylko w sytuacji, gdy zwierzę przeżywa dotkliwe cierpienie i nie można mu pomóc. Wzywamy wszystkich właścicieli zwierząt, aby nigdy nie podejmowali decyzji o zasypianiu w pośpiechu, tylko dlatego, że są Państwo zmęczeni opieką nad chorym przyjacielem.

Ale śmierć zwierzaka to dla nas zawsze ciężka próba. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że zwierzaka już nie ma – pojawia się problem: co dalej? Większość ludzi reaguje jednoznacznie – należy pochować zmarłego przyjaciela. Ale gdzie? Na podwórku? W kraju? W parku?
Kremacja psów w https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/ to najlepszy sposób na pożegnanie ze swoim zwierzakiem. Faktem jest, że nie wszędzie są specjalne cmentarze do grzebania zwierząt, a obecne prawo zabrania grzebania martwych czworonożnych przyjaciół w innym miejscu, ponieważ narusza to państwowe normy sanitarne. Zwłoki mogą wykopać dzikie psy. W tym przypadku będzie to źródło chorób nie tylko dla nich, ale także dla innych zwierząt spacerujących po parku, bawiących się tu dzieci i tak dalej.

Kremacja odbywa się w krematoriach, w specjalnych piecach, zwanych także „krematorami”. Maksymalna temperatura spalania w nich sięga 1000 ° C. W rezultacie ciało pali się w 60-90 minut. Należy pamiętać, że proces kremacji dorosłych (kotów, psów itp.) Może być ogólny i indywidualny:

  • w pierwszym przypadku chodzi o jednoczesne spalenie kilku zwierząt (martwych lub uprzednio uśmierconych);
  • w przypadku indywidualnej kremacji psów i kotów spalane jest tylko jedno ciało.
Ile kosztuje kremacja psa?
Ile kosztuje kremacja psa?

Piece są przeznaczone do spalania zarówno małych ras, jak i dużych osobników o wadze nie większej niż 220 kg. Przed dostawą do krematorium warto dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj kremacji chcesz zamówić. Wielu klientów pyta: „Ile kosztuje kremacja psa?” W przeciwieństwie do procedury ogólnej koszt indywidualnej kremacji jest wyższy, zależy bezpośrednio od wagi zwierzęcia.

Osobista kremacja zwierzęcia jest niezwykła, ponieważ można ją przeprowadzić w obecności właściciela, a po krematorium prochy psa w urnie przekazywane są właścicielowi. Również przy zamówieniu indywidualnej kremacji psów dostępne są dodatkowe usługi: reportaż wideo lub fotografia.

Polecamy uwadze:

Jak są kremowane psy?

Ogólna kremacja zwierząt domowych odbywa się w specjalnych fabrykach, a indywidualne zabiegi kremacyjne mogą być wykonywane w specjalnie wyznaczonych pomieszczeniach weterynaryjnych usług pogrzebowych. Różnica między kremacją osobistą a ogólną polega nie tylko na cenie, ale także w stosunku do zwierzęcia. W państwowych zakładach przetwórczych kremacja odbywa się „po staremu” – kiedy zwierzęta umieszcza się w „garści” krematorów, czasem przypadkowo i dość niegrzecznie.

Zupełnie inne podejście stosuje prywatne krematorium dla psów. Po pierwsze, oczywiste korzyści płynące z indywidualnej kremacji obejmują:

  • relacje foto i wideo;
  • obecność osobista.

Po drugie, zwierzę jest spalane w piecu oddzielnie od innych zwierząt. W takim przypadku właściciel może na życzenie zabrać do urny szczątki psa w postaci popiołu.

Ile kosztuje kremacja indywidualna psa?

Cena uzależniona od wielkości i wagi zwierzęcia:
 pies poniżej 10 kg ‒ 300-400 zł
10-25 kg ‒450-550 zł
25-40 kg ‒550-670 zł
40-60 kg ‒ 700-1000 zł

Oczywiście ceny mogą różnić się w zależności od konkretnego krematorium.

Ile kosztuje kremacja zbiorowa psa? 

 pies poniżej 10 kg ‒ 150-190 zł
10-25 kg ‒200-300 zł
25-40 kg ‒300-400 zł
40-60 kg ‒ 400-600 zł

Czasem zachodzi potrzeba pokrycia dodatkowych kosztów, na przykład:

  • kremacja poza godzinami pracy krematorium – około 100-150 zł
  • kremacja w niedziele i święta ‒ około 100-150 zł
  • transport psia do krematorium.

Przy składaniu zamówienia właściciele otrzymują akt zgonu i umowę.
Podczas ogólnej kremacji ciało zwierzęcia jest poddawane kremacji wraz z innymi zwierzętami i nie wydobywa się z niego kurzu. To kremacja staje się najbardziej humanitarnym, a ponadto legalnym sposobem doprowadzenia zwierzęcia do miejsca docelowego.

Wreszcie możemy podsumować, że śmierć zwierzaka to zawsze bardzo trudna próba. Zwierzę żyje z nami od wielu lat, opiekowaliśmy się nim, dawało nam swoją miłość i co najważniejsze: poczucie, że ktoś nas potrzebuje! Straciwszy bliskiego przyjaciela, nigdy nie powinieneś rozpaczać i mówić „to ostatnie zwierzę w moim życiu”. Nie wszyscy jesteśmy wieczni i musimy być w stanie puścić przechodzącego przyjaciela i dalej żyć. Czas leczy, a najlepsze, co możesz zrobić, to po chwili założyć nowego zwierzaka i jeszcze lepiej się nim zająć…

You May Also Like

More From Author