Czym jest awaryjne otwieranie samochodu?

5 min read

Czym jest awaryjne otwieranie samochodu? Niejednokrotnie zdarza się, iż wysiadając na chwilę z samochodu kluczyki od auta zostają zatrzaśnięte w środku. W przypadku brak posiadania przy sobie kluczy zapasowych może powstać spory problem, gdyż nie ma fizycznie możliwości dostania się do auta. Może to być powodem wielu stresujących i nieprzyjemnych sytuacji zwłaszcza w momencie, gdy kierowcy spieszy się lub stoi w niedozwolonym miejscu. Warto zatem bliżej poznać pojęcie awaryjnego otwierania samochodu na czym to polega oraz w jaki sposób zrobić to efektywnie.

Na czym polega awaryjne otwierania auta?

Jak sama nazwa wskakuje awaryjne otwieranie auta oznacza wyjątkową i rzadko spotykaną sytuację, w które nie można w bezpieczny sposób dostać się do swojego pojazdu lub ruszyć w dalszą drogę. Najczęściej można spotkać dwa rodzaje sytuacji, w których konieczne jest awaryjne otwieranie auta. Pierwsza z nich to moment, w którym kluczyki zostały uszkodzone, zniszczone lub gdy właściciel je zgubił. Druga – i zarazem częściej spotykana – to sytuacja, w które kluczyki zostały zatrzaśnięte w środku pojazdu i nie ma możliwości dostanie się do niego. 

Warto tutaj również dodać, iż tego typu sytuacje są niezwykle stresujące i mogą powodować ogromne problemy. Brak możliwości uruchomienia pojazdu np. w miejscu o dużym natężeniu ruchu może się skończyć niechcianą blokadą ruchu lub jego znacznym ograniczeniem dla innych uczestników. Wówczas jedyną opcję pozostaje jego awaryjne otwieranie lub wezwanie służb pomocniczych co może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Co można zrobić przy awaryjnym otwieraniu auta?

Dla wielu osób sytuacja, w które klucze do pojazdu zostaną zgubione lub zatrzaśnięte we wnętrzu auta może wydawać się problemem nie do rozwiązania samodzielnie lub koniecznością wybicia szyby. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że nawet w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w aucie istnieje rozwiązanie pozwalające w bezpieczny sposób na dostanie się do środka. Mowa tutaj o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego ślusarza posiadającego specjalny sprzęt, który może okazać się niezbędny.

Czym jest awaryjne otwieranie samochodu?
Czym jest awaryjne otwieranie samochodu?

W takiej sytuacji ślusarz używa specjalnych przyssawek do odciągnięcia okna od samochodu i stworzenia specjalnego otworu gdzie umieszczona jest poduszka powietrzna. Dzięki temu powiększona szczelina umożliwia swobodne manewrowanie haczykiem by bez większych problemów móc dosięgnąć po klamkę do wewnątrz i wyciągnąć zatrzaśnięte kluczyki. Całą proces przebiega bez konieczności wybijania szyby tym samym nie narażając właściciela pojazdu na dodatkowe koszty naprawy.

Do innej sytuacji, gdzie może być konieczna pomoc ślusarza można na pewno zaliczyć zablokowanie się kluczyków w stacji bądź ich zniszczenie we wnętrzu stacji. Wówczas również może okazać się konieczne użycie specjalistycznych narzędzi ślusarskich by odblokować umieszczone tam kluczyki.

Gdzie szukać pomocy przy awaryjnym otwieraniu samochodów?

Wiele osób może nie wiedzieć gdzie dokładnie należy szukać pomocy w sytuacji, gdy kluczyki zostały zatrzaśnięte we wnętrzu pojazdu. Wówczas z pomocą przychodzą profesjonalni ślusarze z Pogotowia zamkowego. Są to wyspecjalizowani w swojej dziedzinie ślusarze oraz ich pomocnicy, którzy bez problemu będę mogli odblokować kluczyki, które zostały zatrzaśnięte w środku pojazdu. 

Z reguły tacy ślusarze to praktycy i profesjonaliści w swoim fachu. Posiadają oni niezbędną wiedzę oraz doświadczenie pozwalające na bezproblemowe i nisko-kosztowe rozwiązanie problemu zatrzaśniętych kluczyków od pojazdu. Dodatkowo nawet w sytuacji gdy kluczyki zostały uszkodzone zniszczone lub zablokowane w stacji są oni w stanie usunąć wszelkie związane z tym problemy oraz ustanowić samochód gotowym do dalszej jazdy w bardzo krótkim czasie.

Czy warto korzystać z pomocy Pogotowia zamkowego?

Odpowiedź na powyższe pytanie czy korzystanie z usług pogotowia zamkowego jest opłacalna jest jak najbardziej twierdząca. Pogotowie zamkowe praktycznie zawsze zatrudnia specjalistów i profesjonalistów w swojej dziedzinie, którzy posiadają odpowiedniej jakości sprzęt ślusarski. Wyłącznie dzięki zastosowaniu takiego sprzętu można bez przeszkód otworzyć drzwi dowolnego pojazdu i wyjąć zatrzaśnięte kluczyki bez konieczności niszczenia swojego pojazdu.

Ta sama sytuacja tyczy się równie momentu, w którym kluczyki są zablokowane w stacji bądź zostały uszkodzone czy też zniszczone. W takiej sytuacji ślusarz również może okazać się bardzo pomocny. Dzięki swoim wprawionym dłoniom, doświadczeniu oraz przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu będzie on mógł spróbować naprawić uszkodzone kluczyki tak by właściciel wybranego pojazdu mógł bezpiecznie dotrzeć do swojego domu lub do najbliższej stacji kontroli pojazdów. Takie rozwiązanie daje możliwość nisko-kosztowej oraz profesjonalnej pomocy ze strony osoby, która wie co musi zrobić by nie było konieczne niszczenie pojazdu. 

Dodatkowo warto również pamiętać o posiadaniu zapasowych kluczyków do swojego pojazdu zawsze ze sobą. Bez względu czy kluczyki zostały zatrzaśnięte w pojeździe czy też są uszkodzone lub zniszczone najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest posiadanie kluczyków zapasowych do swojego pojazdu ze sobą. Uchroni to przed koniecznością wzywania ślusarza czy też ponoszenia dodatkowych acz koniecznych kosztów.

You May Also Like

More From Author