Co warto wiedzieć o pieluchomajtkach dla dorosłych?

5 min read

Co warto wiedzieć o pieluchomajtkach dla dorosłych? Problem z nietrzymaniem moczu jest problemem powszechnym wśród starszych ludzi. Najczęściej związany jest z postępująca chorobą lub starczą demencją. W takich przypadkach warto zainwestować w pieluchomajtki lub innego typu pieluchy lub wkładki dla dorosłych. Mogą one znacznie poprawić codziennie funkcjonowanie osoby starszej oraz odciążyć rodzinę.

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych?

Osoby, które przeszły poważną operacje, uległy wypadkowi lub wylewowi, mogą przez dłuższy czas, jeśli już nie do końca życia, potrzebować specjalistycznych pomocy higienicznych, takich jak pieluchomajtki dla dorosłych. Są one wykorzystywane w szpitalach lub domach prywatnych, gdzie przebywają osoby z problemami z trzymaniem moczu oraz osoby, które nie mogą się swobodnie poruszać.

Pieluchomajtki dla dorosłych są produkowane w różnych rozmiarach, dostosowane do kształtu ciała kobiet i mężczyzn oraz mają różny poziom chłonności. W zależności od potrzeb możemy wybrać lekkie wkładki, które zabezpieczą nas przed drobnym wyciekiem moczu, lub bardzo chłonne pieluchomajtki, które przystosowane są do oddawania moczu i kału. W przypadku pieluchomajtek, które przeznaczone są do codziennego użytkowania, wykonuje się je z przyjaznego skórze, naturalnego materiału, który nie powoduje podrażnień. Jednak pomimo tego, należy pamiętać, że tego typu specjalne środki higieniczne powinny być regularnie wymieniane, ponieważ mogą spowodować wystąpienie odparzeń, będących konsekwencją długotrwałego kontaktu skóry z moczem.

W przypadku jakich chorób stosuje się pieluchomajtki dla dorosłych?

Co warto wiedzieć o pieluchomajtkach dla dorosłych?
Co warto wiedzieć o pieluchomajtkach dla dorosłych?

Nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu pieluchomajtek dla dorosłych. Każde unieruchomienie danej osoby w łóżku, choroba czy wypadek, w wyniku którego występują problemy z nietrzymaniem moczu może zostać zakwalifikowane do noszenia pieluchomajtek dla dorosłych. Przykładowo, noszenie pieluchomajtek jest zalecane u osób z chorobami neurologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane, udar mózgu lub porażenie mięśniowe. Korzystanie z pieluchomajtek dla dorosłych jest również polecane osobom, które zmagają się z chorobą Alzheimera oraz starczą demencją. Korzystanie ze specjalistycznych pomocy higienicznych powinny również rozważyć osoby zmagające się postępującym nowotworem.

Podsumowując, jeśli występują jakiekolwiek problemy z utrzymaniem moczu, nawet, jeśli zdarza się to tylko od czasu do czasu, warto mieć na uwadze zastosowanie pieluchomajtek dla dorosłych. Stosowanie ich z pewnością poprawia komfort psychiczny oraz samopoczucie. Nietrzymanie moczu jest wstydliwym problemem, więc warto uczynić wszystko, aby był mniej uciążliwy.

Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że wybór odpowiedniego rozmiaru pieluchomajtek dla dorosłych jest trudny i prawdopodobne, że na początku popełnimy kilka błędów. Dlatego też nie warto kupować całej dużej paczki od razu, a najpierw sprawdzić różne rozmiary. Wszelkie różnice, nawet niewielkie mogą mieć kluczowe znaczenie dla noszącego. Jeśli pieluchomajtki będą za ciasne, mogą przyczynić się do powstania podrażnień oraz ogólnego dyskomfortu u noszącego. A nie jest to wskazane przy produkcie, który nosi się praktycznie cały czas. U osób, które muszą większość czasu spędzać w łóżku, jest to tym bardziej uciążliwe, ponieważ obtarcia mogą się przerodzić w poważniejsze rany. Jeśli natomiast pieluchomajtki będą zbyt luźne, może to spowodować, że nie będą dobrze spełniać swojej funkcji i mocz może wyciekać podczas poruszania ciała.

Częstym błędem przy zakupie pieluchomajtek jest kupowanie większych rozmiarów niż zalecane, ponieważ wydają się one bardziej chłonne. Nie jest to prawda. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór produktów higienicznych tego typu, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Materiały, z jakich wykonuje się pieluchomajtki mają różny stopień chłonności. Należy wybrać produkt oznaczony jako bardzo chłonny i nie kierować się jego grubością. Pieluchomajtki dla dorosłych mogą być lekkie, cienkie i komfortowe.

Aby wybrać odpowiedni rozmiar pieluchomajtek, należy wziąć pod uwagę obwód talii danej osoby oraz jej obwód w biodrach. Większość opakowań pieluchomajtek posiada oznaczenia rozmiaru wraz z wyszczególnieniem obwodu w centymetrach. Dodatkowo istnieją pieluchomajtki dedykowane mężczyznom lub kobietom, których producenci biorą pod uwagę różnice anatomiczne występujące u obu płci. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla nas albo naszych najbliższych, możemy skorzystać z kalkulatora rozmiaru, który jest dostępny na stronach poświęconych specjalistycznym produktom higienicznym.

Na sam koniec powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze będziemy korzystać z tego samego typu pieluchomajtek. W zależności od pory roku możemy potrzebować bardziej lub mniej chłonnych, np. w czasie lata, gdy więcej pijemy, możemy potrzebować bardziej chłonnych pieluchomajtek. W tym okresie również potrzebny będzie inny typ pieluchomajtek, dostosowany do wyższych temperatur.

You May Also Like

More From Author