Apple ID jak odzyskać hasło

5 min read

Apple ID jak odzyskać hasło – jesteś posiadaczem iPhone lub innego produktu firmy Apple i nie pamiętasz hasła do Apple ID? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ mamy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz swoje konto! 

Co to jest Apple ID?

Przede wszystkim zanim zajmiemy się odzyskiwaniem hasła do Twojego konta, należy odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie, czyli co to jest Apple id. Otóż Apple IF to nic innego jak konto, które umożliwia Ci korzystanie z większości usług oferowanych przez firmę Apple. Nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach osoby, które mają zamiar zakupić nowy telefon lub laptop Apple są niemal zobligowane do tego, by zarejestrować się w Apple id. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że konto to jest konieczne, by móc instalować aplikacje na telefon (dzieje się tak dlatego, że wszystkie aplikacje, które nie są od początku wgrane w system, pobiera się za pomocą Apple store, a żeby korzystać z tej opcji należy się do niej zalogować wcześniej założonym kontem id). 

Hasło do Apple ID

Sam proces rejestracji konta wydaje się być bardzo prosty oraz stosunkowo intuicyjny. Do założenia konta potrzebny jest adres e-mail oraz nowo utworzone hasło (hasło powinno być utworzone zgodnie z wytycznymi: np. określoną ilość znaków, w tym duża litera, cyfra lub znak specjalny). Po wpisaniu wszystkich potrzebnych danych należy poczekać na link aktywacyjny, który przyjdzie na podany adres e-mail. Wszystko wygląda raczej przyjemnie prawda? Bo takie jest, jednak problemy zaczynają się w momencie, gdy zapomnisz hasła. Co zatem należy zrobić w takiej sytuacji?

Apple id jak odzyskać hasło? 

Apple id jak odzyskać hasło
Apple ID jak odzyskać hasło

Najlepszą opcją będzie oczywiście wyzerowania hasła. Aby to zrobić będziesz potrzebować urządzenia firmy Apple (może to być iPhone, iPad, iPod lub Mac). Gdy zdobędziesz urządzenie mobilne należy wejść w ustawienia, a następnie kliknąć w opcje z danymi osobowymi. Gdy wejdziesz już w to okienko, powinna pojawić się ikonka ,,Hasło i ochrona”, gdy w nią klikniesz będziesz mógł swobodnie zmienić hasło. Należy jasno zaznaczyć, że cały proces resetowania hasła w usłudze Apple ID niestety nie należy do najłatwiejszych zadań, mimo to nie jest on niemożliwy, jeśli zatem jesteś w takiej sytuacji, musisz wiedzieć, że możesz odzyskać swoje konto. Czasem do wyzerowania hasła można użyć numeru telefonu lub chociażby adresu e-mail. W tym przypadku warto jest mieć pod ręką drugie urządzenie, dzięki któremu wszystko pójdzie znacznie bardziej sprawnie. Kolejną opcją na wyzerowanie hasła jest użycie aplikacji Wsparcie Apple. Aby móc to zrobić, pierwszym krokiem będzie pobranie aplikacji Wsparcie Apple, aplikację można pobrać na iPhone, iPada lub iPoda touch. Po otworzeniu aplikacji należy wyszukać ,,Tematy”, a następnie ,,hasła i zabezpieczenia”. Właśnie wtedy powinna pojawić się opcja ,,wyzeruj hasło Apple ID”. Aby wyzerować hasło potrzebny będzie adres Apple ID danego konta. 

Kontakt z Apple 

Jeśli chcesz samodzielnie spróbować odzyskać hasło, ale masz problemy techniczne z którymi nie możesz sobie poradzić, spróbuj skontaktować się z obsługą klienta. Możesz to zrobić telefonicznie lub drogą mailową. 

Co robić, gdy żadna z tych opcji nie pomaga? 

Jeśli żaden z przedstawionych wyżej powodów nie jest w stanie Ci pomóc, możesz oddać telefon lub inne swoje urządzenie w ręce profesjonalistów. Najlepszą opcją będzie zdecydowanie oddanie go do serwisu Apple. Serwis Apple to miejsce do którego możesz oddać niemal każde zepsute urządzenie marki Apple, niezależnie od tego czy jesteś jego pierwszym właścicielem czy nie. Dodatkowo warto zaznaczyć, że z usług serwisu Apple możesz skorzystać również, gdy posiadasz gwarancję na urządzenie.
Jeśli zastanawiasz się dlaczego lepiej jest oddać swoje urządzenie do renomowanego serwisu Apple zamiast innego prywatnego studio w którym naprawia się urządzenia elektroniczne, już śpieszymy z odpowiedzią. Otóż korzystając z usług serwisu Apple masz stu procentową pewność co do tego, że Twoim urządzeniem będą zajmowały się osoby, które doskonale znają się na swoim fachu. Korzystając z usług serwisów GSM o niesprawdzonej renomie narażasz się na oszustwo (bardzo popularnym zabiegiem ostatnich lat jest podmienianie oryginalnych oraz w pełni sprawnych części na zamienniki niewiadomego pochodzenia), które z całą pewnością nie przydarzy Ci się w serwisie Apple. 

Ceny w serwisie 

Tak jak wspomnieliśmy, jeśli posiadasz aktualną gwarancję, możesz bez obaw z niej skorzystać (w określonych przypadkach). Jeśli jednak Twoja gwarancja uległa przedawnieniu lub problem z którym się zmagasz nie wlicza się w usługi przeprowadzane w ramach gwarancji, należy liczyć się z opłatami.
Niestety nie da się jednoznacznie określić cen w serwisie Apple, wynika to przede wszystkim z tego, że kwoty są w dużej mierze zależne od stopnia uszkodzenia, jakości urządzenia, modelu oraz wielu innych bardzo ważnych czynników. 

Czy po wyzerowania hasła wszystkie ustawienia konta zostaną zachowane? 

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Odpowiedź brzmi: Jak najbardziej tak! Nie musisz martwić się o ustawienia, które były na Twoim koncie. Wszystkie dane zostaną w pełni zachowane.  

Podsumowując, istnieje kilka metod na samodzielne odzyskanie hasła do konta Apple ID, jeśli jednak nie możesz zrobić tego osobiście, niezwykle pomocny może okazać się serwis Apple. 

You May Also Like

More From Author